Lettergrootte : A | A | A

De gemeenteraad

De gemeenteraad van Sint-Gillis telt 35 verkozenen en is bevoegd voor "aangelegenheden van gemeentelijk belang", alles dus wat de inwoners van de gemeente aanbelangt:

  • beraadslaging over de belangrijkste thema’s rond de gemeentelijke actie (goedkeuring begroting en rekeningen), benoeming van het personeel;
  • opstellen van reglementen voor het interne bestuur van de gemeente en van politiereglementen voor het handhaven van de openbare orde;
  • beraadslagen over bevoegdheden die door de hogere overheid zijn toegekend (afleveren van stedenbouwkundige en verkavelingsvergunningen).

De gemeente heeft dus een zekere autonomie om alles wat van lokaal belang is te regelen. Die autonomie is evenwel niet onbeperkt. Handelingen van de lokale overheden zijn immers onderworpen aan de controle van de gewestelijke Voogdijoverheid, die handelingen ongedaan kan maken die in strijd zijn met het algemeen belang of met de hogere rechtsregels. Raadpleeg hier het Reglement van orde van de gemeenteraad.

De gemeenteraadsleden

"Liste du Bourgmestre (LB)"

Catherine François

Fractieleider

E-mail: cathfrancois1060@gmail.com
Website: www.catherine-francois.be

Tel.: 0497/599.789

Myriem Amrani

Pedro Rupio

E-mail: pedrorupio@gmail.com
Tel.: 0486/ 36.12.00

Khalid Mansouri

Hassan Assila

Christophe Soil

E-mail: chrisoil@hotmail.com
Tel.: 0478/20.96.10

Touna Bernard Gueu

de Mérodestraat 77
E-mail : gueye@netcourrier.com
Tel.:0477/74.92.10

 

Michel Libouton
(Voorzitter van de gemeenteraad)

47 Fortstraat
E-mail : mich.libouton@gmail.com
Tel.: 0478/73.25.01 - 02/539.28.33

Victoria Videgain Santiago

E-mail: victoria.videgain@hotmail.com
Tel.: 0498/58.88.29

Anne Morin

E-mail: info@annemorin.be
Website: www.annemorin.be
Tel.: 0488/81.30.93
Twitter: @AnneMorinPS


Ecolo


Alain Maron

E-mail: alainmaron@me.com
Tel.: 0486/53.96.05

 

Catherine Morenville

Fractieleider

E-mail: catherine.morenville@ecolo.be
Tel.: 0477/61.23.55

Barbara de Radiguès

E-mail: barbara@radigues.be
Tel.: 0494/71.30.63

Klaas Lagrou

E-mail: klaas.lagrou@gmail.com
Tel.: 0485/42.28.76

Eva Lauwers

E-mail: eva_lauwers@hotmail.com

Elsa Bailly

E-mail: elsabailly@hotmail.com

Mohssin El Ghabri

E-mail: mohssin.elghabri@gmail.com


MR

Rodolphe d'Udekem d'Acoz

Fractieleider

E-mail: rodolphedudekem@brutele.be
Tél.: 0494/57.34.56

Victoria de Vigneral

E-mail: victoria@devigneral.be

Vagelinna Maglis

E-mail: artange2000@yahoo.fr

Yvan Bauwens

E-mail: yvan.bauwens@proximedia.be

  

Maria Magdalena Novalet Van Vooren (VLD)

E-mail: madynovalet@gmail.com


CDh

Vincent Henderick

Fractieleider
E-mail: vincent_henderick@yahoo.com

El Hassan Ouirini

 


Onafhankelijk

Aziz Albishari

E-mail: aalbishari@yahoo.fr
Tel.: 0479/82.65.72